Senior Tax Consultant

Requisition ID:  10626

Dołączenie do firmy Vistra jeszcze nigdy nie było tak ekscytujące!

W Vistra naszym celem jest postęp. Wierzymy, że nasi klienci mają moc zmieniania świata i robienia wielkich rzeczy dla globalnego postępu. Istniejemy po to, aby usuwać przeszkody wynikające z zawiłości globalnego biznesu, a także, by pomagać naszym klientom osiągać postęp.

Postęp może wydarzyć się tylko wtedy, gdy ludzie zjednoczą się i podejmą działania. Jesteśmy absolutnie zaangażowani w budowanie kultury, w której nasi pracownicy mogą to robić.

Mamy dla Ciebie świetną propozycję, aby dołączyć do naszego zespołu jako Senior Tax Consultant na stałe, w wymiarze pełnego etatu. Praca zlokalizowana jest w Polsce (Warszawa) i daje możliwość przyczynienia się do rozwoju naszego działu Tax.

Zakres obowiązków:

  • Doradztwo dla klientów w zakresie prawa podatkowego, głównie w obszarach CIT (ze szczególnym uwzględnieniem WHT), VAT, międzynarodowego planowania podatkowego, strukturyzacji podatkowych i obsługi transakcji M&A
  • Prowadzenie przeglądów podatkowych (w zakresie podatku CIT i VAT)
  • Samodzielne sporządzanie opinii prawno-podatkowych i memorandów dot. wybranych zagadnień podatkowych (w języku polskim i angielskim)
  • Samodzielne sporządzanie pism procesowych w postępowaniach podatkowych, reprezentowanie klientów przed organami podatkowymi i sądami administracyjnymi
  • Sporządzanie wniosków o wiążące interpretacje podatkowe
  • Bieżące wsparcie podatkowe dla działu księgowego

Profil Kandydata:

  • 2-4 letnie doświadczenie zawodowe w obszarze doradztwa podatkowego zdobyte w firmie doradztwa podatkowego lub dziale podatkowym kancelarii prawnej
  • Wykształcenie wyższe prawnicze lub ekonomiczne
  • Praktyczna znajomość zagadnień z zakresu przepisów podatkowych z zakresu CIT i VAT
  • Uprawnienia doradcy podatkowego/radcy prawnego/adwokata będą istotnym dodatkowym atutem
  • Bardzo dobra znajomość języka angielskiego
  • Umiejętność analitycznego myślenia, samodzielność i bardzo dobra organizacja pracy

Co zyskasz dzięki dołączeniu do Vistry:

  • Zdrowie pracowników jest dla nas ważne – otrzymasz możliwość dofinansowania do prywatnej opieki medycznej dla Ciebie i Twoich bliskich.
  • Dbamy o zdrowy tryb życia i aktywność sportową – otrzymasz możliwość dofinansowania do karty Multisport.
  • Jeżeli tak jak my cenisz sobie work-life balance, to zapewne ucieszy Cię, że umożliwiamy elastyczne godziny pracy i tryb pracy hybrydowej.
  • Ważne jest dla Ciebie bezpieczeństwo? Otrzymasz możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia na życie.
  • Ponieważ chcemy wspierać Twój rozwój, umożliwimy Ci dołączenie na bezpłatne lekcje z języka angielskiego lub niemieckiego.
  • Gwarantujemy stabilność zatrudnienia: umowa o pracę z firmą działającą globalnie, o ugruntowanej pozycji na rynku.
  • Ponieważ najważniejszy jest dla nas Twój rozwój zawodowy, zapewnimy szkolenia wewnętrzne, a także dofinansowanie do szkoleń zewnętrznych lub studiów podyplomowych, a także jasną ścieżka kariery.
  • Mając na uwadze Twoją wygodę oraz oszczędność czasu, nasze nowoczesne biuro jest zlokalizowane w centrum miasta.
  • Jesteśmy świadomi ekologicznie: adoptujemy pszczoły, zachęcamy pracowników do przyjeżdżania rowerem (mamy rowerowy parking!), a nasz budynek jest eco-friendly.
Location:

PL

Job Segment: Consulting, Network, Service, Technology